Fotoskolan

Redovisningar

Föredrag

Home » Fotoskolan

Lightroom

Submitted by on september 10, 2010 – 5:12 e mNo Comment

Idag jobbade vi med våra nytagna bilder i Lightroom. Just nu håller vi på att sätta samman en bildserie av tre bilder som ska föreställa antingen dörrar, fönster eller handtag. Det är lite olika vad folk har valt att ha för motiv men grönt verkar vara ett populärt tema. En lagom ansträngande fredag har det varit. Vi jobbar i halvklass så ena halvan började som vanligt klockan nio imorse med att jobba med Lightroom och andra halvan fick ägna förmiddagen åt att fotografera och tvärtom på eftermiddagen. På måndag åker vi till köpenhamn för gatufotografering vilket jag tror att alla ser fram emot!

Irja Löfberg Nilsson

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.